Fajna restauracja włoska w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród licznych alternatyw, jakie oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe potrawy włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. kuchnia włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, focaccia, minestrone i liczne desery – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film