Kraków rozpoczyna walkę z zakażeniem powietrza

Najważniejszym spośród trudnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta nie są zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości aut na polskich drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli poprawić zadowolenie krakowian jak również usprawni całość infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski program
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.