kuchnia włoska w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w menu można znaleźć też mniej znane dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i dania z wielu miejsc kraju. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad w stylu włoskim koniecznie musi zawierać również wino. Lampka czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji standard. bogata karta win w nowej włoskiej restauracji Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie bolgheri, kalabryjskie bivongi oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodny zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film